Psychopatie

13. dubna 2017 v 14:00 | Katie |  Theme of the Week
Sebevražedné sklony. Vydírání. Poškozování. Jen hra. Pár z vás už jistě ví, o čem mluvím. Výbuch v médiích o sebevraždách, které má na svědomí hra Modrá velryba. Úkoly, které ti lidé musí plnit jsou děsivé, často dost pochybné, ale ti lidé to přesto udělají. Tady nebude chyba v těch dětech, teenagerech, ale v těch, co to vymysleli a co si hrají na "kurátory". Ti lidé jsou psychicky narušení, kdo by to dělal, když by měl mysl v pořádku?

Nová zábava na internetu? Proč to vůbec někdo dělá? Nechává se zneužívat osobami, které nikdy v životě neviděl, ale vlastně.. Proč se do toho vůbec ty děti vůbec hlásí? Taková hloupost. Možná mají problémy, ale ty se dají řešit i jiným způsobem? Vždyť každý má kolem sebe rodinu, která je ochotná pomoct s čímkoliv, když už nejsou přátelé, rodina za námi stojí i v nejhorších časech. Tihle psychopati mají zábavu z toho, že mohou někomu pomoct se sebevraždou a ještě to roznést na médiích, aby se hlásilo více a více dětí. V tomhle případě se nebudu bát svého názoru, přečtěte si ale nejprve, co to ta Modrá velryba vlastně je, pokud to už víte, můžete tuhe část přeskočit přímo k mému názoru.

Modrá velryba je ruská hra, která je určená teenagerům (hlavně), ale i ostatním lidem, kteří nemůžou být psychicky v pořádku, protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Do téhle hry se zaregistrujete hashtagem na instagramu nebo facebooku a pak vám kurátor zasílá zprávy a úkoly. V průběhu hry si od vás zjistí soukromé informace a když nesplníte poslední úkol, tedy sebevraždu, začne vás jimi vydírat a najednou stejně tu sebevraždu spácháte, kvůli svým blízkým, kterým by mohlo být ublíženo.

Nelíbí se mi, že někdo mohl být vůbec takový, aby byl schopný vymyslet něco tak hrozného, jako je tahle hra. Jak říkám, tohle jsou psychopati, kteří nejspíše potřebují vaší smrt. Těší je pocit, že se zabijete, ale víte co je ještě horší? Teď, když jsou úkoly známé, se kurátorem může stát téměř každý, pokud se nemýlím, stačí jen napsat zprávu osobě, která se prokázala hashtagem. Nebo je v tom něco více? Nejsem si jistá, jak se to mohlo takhle rozšířit? Všichni nemluví rusky, takže i v Česku takový člověk musí být a myslím si, že není jeden. Dostalo se to k nám jako mor. Policie může udělat hodně, ale kdo dopadne ty lidi, kteří zabíjí? Jejich oběti jsou po smrti a nejlépe mají i zničené všechny důkazy, jen aby se na to nepřišlo. Kurátoři budou hackeři, kteří si zjistí všechno. Možná i právě teď projíždějí počítač nějakého vašeho kamaráda, který se nešťastnou náhodou registroval do téhle hry. Vlastně, byla to jen náhoda? Není někdo od vás zrovna na dně? Třeba jen někdo volal o pomoc, nikdo se neozval, tak chce svůj život skončit "stylově".

Tohle všechno je jedna velká blbost, nemá cenu si brát život kvůli lidem. Nemá cenu hrát tyhle psychopatické hry. Nemá cenu si brát život i bez té hry. Kolem vás je tolik možností, jak si pomoci a vy si vyberete tu nejzbabělejší? No nevím, opravdu je to nutné? Jiné východisko nejspíše není. Já vás chápu, máte problémy, jste na dně a chcete i přesto nějaký čas, abyste se mohli rozloučit se svým okolím, proto se rozhodnete o padesát dní prodloužit si život a pak... Lidi takhle život nefunguje, lidi by měli umírat přirozeně ne takovýmhle způsobem. Vraťme se však k lidem, kteří tohle šíří. Neznám je, nevím kdo to je, ale i přesto je nesnáším. Sice nemám ráda lidi, ale tohle je hnusné. Zákeřnost, která by se neměla odpouštět. Psychopati patří do léčebny, kde budou pod kontrolou.

Modrá velryba je jistě organizace, která je obrovská, dopadnout všechny bude dost velká práce, ale ono to půjde, nemůže být zase tolik bláznů, aby se stali kurátory. Můj konečný názor? Je to blbost, nic víc a nic míň. Já sama se snažím pomáhat lidem, kteří to potřebují. Svět nikdy nebude láskyplný a vždy tu budou lidi, kteří se to budou snažit zkazit nebo lidi, kteří na tom budou psychicky špatně, ale není důvod se zabíjet. Opravdu ne. Než něco takového uděláte, zamyslete se nad tím komu tím ublížíte. Přemýšlejte nad svou rodinou, nad všemi blízkými. Otočte se na ně a řekněte jim, že máte problém, že potřebujete pomoct. Pokud jsou to práví přátelé, pomohou, pokud ne, běžte za někým jiným, běžte za rodinou, ta bude stát při vás, pomůže vám. Nestojí to za to.

Nenechte se zabít společností.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 13. dubna 2017 v 14:16 | Reagovat

O tomhle slyším poprvé a naprosto mě to šokuje, to už snad nemůžou ti lidi myslet vážně :-(

2 Siginitou Siginitou | E-mail | Web | 13. dubna 2017 v 15:18 | Reagovat

O hře Modrá Velryba jsem už hodně slyšela, dokonce jsem i někde spatřila úkoly které se ve hře ocitají. Je to mazec.... jako tohle pomalu zvládám sama od sebe, ještě abych to dělala kvůli hře. Na to si člověk vystačí sám.
Je docela drsný a zvláštní jak člověk dokáže manipulovat s ostatními. Tahle hra je příkladem. Spousta lidí se tam registruje jen z nudy a pak z nudy zemřou.
Ale asi tak, je to na lidech, pokud to chcou hrát tak jím v tom nezabráníme.
Tohle je jen můj názor jak to plus mínus vnímám.
No, tahle Ruská hra vyvolala pěkné pozdvižení :)

3 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 13. dubna 2017 v 16:18 | Reagovat

O této "zábavě" vím zhruba dva měsíce, tehdy jsem se o ní však dozvěděla jako o ruské, životu nebezpečné hře.

Už jsem zde narazila na druhý takový článek s tématikou "modré velryby". Kurátoři, kteří jsou autory této psychopatické "hry", jsou podle mého názoru naprosto vyšinutí a velice chytře si podmanili několik dětských duší. A proč právě děti? Protože jsou nejovlivnitelnější a schopny prakticky čehokoliv, zejména v pubertálním věku, pokud jsou na to dostatečně labilní.

Když jsem četla na netu některá pravidla, která mají začínající "hráči" podstoupit, přesahují všechny hranice.

4 Wolf_Ranger Wolf_Ranger | Web | 13. dubna 2017 v 19:21 | Reagovat

Hru Modrá velryba "vymyslela" (říká se to o nich) skupina ruských studentů/hackerů/bohatých znuděných lidí. Pokuď si vzpomínám bylo jich asi 20. Tedy těch kteří stím údajně začali.
Nicméně tato "hra" funguje už  zhruba pátým rokem a teprve nedávno se podařilo chytit právě původní skupinu která to celé odstartovala.
Nicméně jde tu spíše o pomocit moc a ovladání. Bohužel. Schválně vyhledávají emociálně nestabilní jedince a pak jimi začnou manipulovat. Ze začátku vždy tak, aby obět měla za to že dělá něco správného a pro někoho...
Bohužel se tato hra velice těžko odhaluje takže rozmluvení(oběti) v pokračvání "hry" přichází až pozdě. Většinou však vůbec...

5 Ami Ami | E-mail | Web | 14. dubna 2017 v 0:11 | Reagovat

O tejto hre som náhodou písala. Áno, kurátory niesú určite psychicky v poriadku, ale to určite ani ľudia, ktorí do toho idú. Hrozné je na tom to, že ľudia to šíria ako upozornenie, ale niekto to just pôjde hrať. -_- Okrem toho aj keď tí ľudia majú ťažký život a nejaké starosti, nemali by sa dať niekym takto manipulovať. Proste kurátor ti napíše "Vyskoč z budovy, vezmi si život" a ty to spravíš tak to je fakt hrozné.

Každopádne super článok a ospravedlňujem sa za nezmyselný komentár, som unavená, ale tento článok som si chcela prečítať a okomentovať. :D

Posledný odsek sa mi páčil najviac. :)

6 Wex Wex | E-mail | Web | 15. dubna 2017 v 19:22 | Reagovat

Chce se mi z toho brečet a zároveň zvracet. Mrzí mě, že se vůbec něco takového na světě děje a vůbec, že nějací lidé toto vymysleli. Počkat, ti co to vymysleli podle mě nejsou ani lidé, to jsou psychopati. Zároveň​ lidé, kteří se do této hry pouští si za to všechno můžou tak trošku sami. Jasně, můžou mít nějaké problémy, ale i problémy se přece dají řešit jinak než smrtí. No, a o těch lidech, kteří se do toho pouští  ze zvědavosti, ani nemluvě. Doufám, že se ta situace zlepší a lidé pochopí, že sahat si na život takovýmto způsobem je opravdu zbytečné.

7 Markii Reed Markii Reed | Web | 16. dubna 2017 v 15:49 | Reagovat

Poprvé, když jsem se o této hře doslechl (od rodičů), vůbec jsem to nebral vážně. Myslel jsem, že je to nějaký další pokus, abych hraní počítačových her nějakým způsobem omezil. Vůbec jsem nevěděl o co jde a ani mě to nezajímalo.

Nyní, když je toho plný internet, nejde to přehlédnout, a tak jsem začal hledat informace o této hře. Řeknu jen tohle - je to magořina! Píšeš správně, že lidé, kteří si hrají na "kurátory", by měli být zavřeni v blázinci. Já s tímto názorem souhlasím. Tato tzv. "hra" se mi vůbec nelíbí a její úkoly jsou otřesné. Smutné je, že více než 100 dětí v ČR již obětovalo svůj život kvůli této hře.

Nejde jen o tuto hru. Vůbec se mi nelíbí komentáře některých lidí diskuzních forech. Netřeba popisovat dál.

Díval jsem se na Instagram kolik lidí se do této hry zapojuje. Je to otřesné... Na druhou stranu, je fajn, že z toho většina lidí má pouhou srandu a přesvědčuje jiné, aby se do této hry nezapojovali.

Jak nad tím přemýšlím, dlužím svým rodičům omluvu a měl bych si promluvit s jedním svým kamarádem, protože je psychicky na dně.

8 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 18. dubna 2017 v 14:03 | Reagovat

Je to vyšší stupeň šikany...
Jeden kluk ze sousedství se mi svěřil, že to začal hrát jen proto, že mu to máma zakázala...
A bál se přestat...
Jenže to je ono. Rodiče to zakážou, děti to chtějí vyzkoušet, protože zákaz a pak se nemají komu svěřit, protože máma to přece zakázala, že?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama