Existuje soukromí v dnešní době?

20. července 2017 v 21:02 | Twotika |  Opinions
Lidé by si měli více hlídat soukromí, pokud nechtějí, aby některé věci nevyšli na veřejnost. Takhle jsem nedávno přišla na jednu skandální věc. Tedy, pro mě to nějak skandální není, ale pro toho jistého člověka by to tak mohlo být. Přiznejme si to, jsem nejlepší stalker ve svém okolí, proto jsem si chtěla jednu osobu trochu prověřit. :D Ale ne, není to tak, že bych byla ten typický stalker, který je naprosto posedlý pozorováním jednoho či více lidí, ne, ja mám ráda získávání informací, ti lidé ani nemusí být důležití, jen chci mít jistotu, kdo se v mé blízkosti opravdu nachází. No a takhle vznikla tahle historka.


Jednou si takhle řeknu, že si projedu Instagram jednoho kluka. Je poměrně jedno, kdo to je, prostě je to můj nějaký známý, s kterým se teď budu na nějakou dobu vídat. Chtěla jsem si zjistit, jako co má rád a tak, začala jsem prohledáváním jeho Facebooku, ale tam jsem nenašla nijak závratné informace, proto jsem pokračovala na instagram, kde jsem projížděla, koho sleduje. No a tady nastal můj prvotní šok. Jak jsem tak projížděla ty jeho oblíbené osoby a stránky, narazila jsem na informaci, která by jistě neměla být zase tolik přístupná. Jenomže na Instagramu to takhle najde každý. Opravdu, tahle informace mě na jistou chvíli šokovala, ale co vlastně mi je do toho. Já jsem jen "kolemjdoucí", takže bych to vlastně neměla vědět, ale co když se to takhle přes někoho dostane k někomu, kdo by této informace mohl zneužít a nějak ho potopit níž, aby se nikdy nestal úspěšným?
Chtěla jsem se zaměřit na tuhle historku a nechat si pro to celý článek, ale teď zrovna dostávám velké množství nápadů, kam tenhle článek může vést. No a tak to jdeme nějak rozebrat. Samozřejmě, naše soukromí je velká věc, každý chce mít svoje soukromí a chce mít nějaké tajemství, ale jak moc si držíme tu svou tajuplnost, když máme sociální sítě, kde sledujeme to, co se nám líbí? Kdy vlastně každý může zjistit, co se nám líbí? Tomu já neříkám soukromí, kdo tohle vymyslel? Jak se můžeme takhle sami nechat potopit. Všichni budou brzy o všech vědět všechno a nevím, jestli je to dobře nebo špatně.
Já ráda získávám informace o lidech, kteří jsou nějak důležití v mém životě, nejsem nějaký hacker nebo něco takového, prostě jen prohledávám sociální sítě, když nic nenajdu, tak mě to chvíli mrzí, ale žiju dál, ale pak jsou tu i hackeři, kteří touží po něčem víc. Můžou využít každé informace, která vás nějakým způsobem ponižuje. Jak jsme to mohli dopracovat takhle hluboko? No těžko říct, já osobně ani neříkám lidem, co jsem se na ně dozvěděla přes Facebook, Twitter či Instagram, prostě jen hledám a zjišťuji, jaký ten člověk ve skutečnosti je. Měli bychom si sice hlídat soukromí, ale jakmile jsme někde na sociálních sítích, tak na to ani nemylíme, sice tam přímo nenapíšeme své telefonní číslo nebo adresu, kde nás můžou ostatní zastihnout, ale i tak o sobě prozrazujeme informace, které by si člověk měl zjistit při osobním kontaktu.
Z tohohle důvodu možná není ten osobní kontakt dnes tak silnou stránkou. Všichni vlastně to podstatné vědí. Jak se chováme ale k těm, které neznáme a oni nás chtějí poznat osobně. Ve mně roste strach, i když je mi sebevíc sympatická jeho osobnost a jak se chová, tak přeci jen, jsou to jen písmenka, která jsou velmi lehká na pozměnění, aby se druhému člověku líbila.

Já vím, je marné tady psát, že si všichni mají dávat pozor na sociálních sítích, protože všichni si stejně budou dělat, co budou chtít a to i přes rady ostatních, každý se musí spálit sám, aby věděl, jak se má chovat. Jen jsem na to chtěla upozornit, na problém, který je podle mě teď také jedním z těch důležitých.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 27. července 2017 v 14:55 | Reagovat

Ono ale není tak těžké to soukromí uhlídat. Kdo má blog, ať ho vede ze sepárátního e-mailu se separátní přezdívkou a pokud někomu vyloženě nepůjde o to vyšťourat na někoho jeho veškerou datovou stopu, tak to nenajde. Pak stačí nezveřejňovat osobní věci a je to. Vždy vystupovat pod přezdívkou, pro komunikaci s "reálným světem" a pro komunikaci se "sociálními sítěmi a internetovými účty" mít jiné e-maily a nezveřejňovat tunu fotek, hlavně těch, kde je přímo má osoba. U některých se člověk až diví, co jim vyjede za informace, dkyž si do googlu zadá jejich jméno (a zažila jsem, že se pak na mě rozběsnili, že i když nemám facebook, viděla jsem, žena facebooku označili něco jako oblíbené a já to neměla vědět - ale přitom to byla naprosto veřejná informace přístupná po dvou klicích!), ale u některých touhle cestou nezjistíš prakticky nic. Takže ten způsob fakt je.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama