Změna?

21. července 2017 v 11:57 | Twotika |  Theme of the Week
Stát ve frontě na změnu identity. Identita, která by vám zařídila úplně jiný život, jaké by to bylo? Změnila by se kompletně celá soustava člověka, kterým jsme byli dříve? Měli bychom jinou rodinu? Znali bychom lidi, kteří byli naší oporou dříve? Nebo by změna byla tak intenzivní, že bychom zapomněli i na to, jací jsme byli před tím?


Říká se, že změna je život, ale co když by se jednou ta změna stala takovou, že bychom opravdu změnili celý svůj život, který jsme žili doposud? Možná bychom si ulevili, protože bychom nenesli takovou tíhu, která nás tížila po celou dobu našeho dřívějšího života. Jenomže, mohla by se stát chyba, mohli bychom si všechno pamatovat, ale nemohli bychom se setkat s nikým, kdo by byl v životě před změnou, protože oni by se změnili a mi bychom jim dávaly jen vzpomínky, kterým by oni nemohli věřit, protože je přeci jasné, že by si je museli pamatovat.
Virtuální realita je možná zdrojem jakési změny, ale není to napořád, je to jen "hra", která nám na chvíli může změnit myšlení, no problémy se tím nevyřeší, to se nevyřeší nikdy, protože takováhle změna je v dnešní době ještě nereálná, může se však časem stát, že časem si budeme moci naprogramovat vlastní život. Jaké by to asi bylo? Naprogramovat si život našich snů, žít si jen podle něčeho takového, co by ale nesmělo vybočit z kolejí, které jsme si předepsali my sami. Už by to asi nebyla taková sranda, jako se nám může zdát dnes.
Změna života mi nepřijde nějakým způsobem, ve výsledku, lákavá. Každý má nějak dáno, co se kdy stane, co kdy uděláme, ale musíme se tím vůbec řídit? Je jasné, jak se kdy zachováme? To je otázka pro pravého psychologa nebo filozofa. Osud možná existuje, ale jak dokážeme jeho existenci, když nikdo nebyl dodnes schopen dokázat existenci něčeho jako "nebe" nebo "peklo"? Myslím, že pokud na to někdo někdy přijde, tak to bude za spoustu let, kdy už si nikdo třeba ani nebude pamatovat, že kdy byl problém se dostat z místa na místo, nikdo si třeba nebude pamatovat, že někde byli rostliny. Nikdo z nás tu nebude věčně, proto taková menší rada na závěr: Užívejte si života, jak to jen jde a nepřemýšlejte nad tím, co jste kdy mohli udělat jinak, protože už to nikdy nebudete schopní změnit.

Twotika
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Unicorn Unicorn | Web | 21. července 2017 v 18:04 | Reagovat

Naučiť sa žiť pre daný moment je jedna z tých najťažších vecí

2 Morpho Keiji Morpho Keiji | Web | 21. července 2017 v 19:03 | Reagovat

Podle mě je každého z nás život takový, jaký má být. Jaký jsme si jej udělali, byť něvědomě. A kdybychom na něm cokoliv změnili, jediné setkání, jedinou chybu, už bychom to nebyli my... už bychom přišli o to poučení, které nám chyba přinesla, o to přátelství, které nám setkání s někým dopřálo... Myslím si, že nejšťastnější budeme, když si budeme užívat přítomný okamžik, protože ten je naše jediná jistota. :)

3 Kattie_Sweetie Kattie_Sweetie | Web | 27. července 2017 v 9:18 | Reagovat

Tvoj článok ma zaujal ak máš záujem navštíviť môj blog tak ma potešíš

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama